انشا ربات پیشخدمت صفحه 55 نگارش پایه نهم

 

مقدمه:

یک شاخه از فناوری که با طراحی و ساخت و اجرا و کاربرد رباتها برای کنترل و دریافت و پردازش اطلاعات با آن سر و کار دارند رباتیک نام دارد که میتواند جای انسان را در بسیاری از محیط ها از جمله رستوران ها و هتل ها و یا حتی محیط های خطرناک بگیرد.

تنه ی انشا:

ربات ها معمولا در مواردی استفاده میشوند که بتوانند یک کار را بهتر از یک انسان انجام دهند، در بعضی از کشورها مانند چین بعضی جاها مانند هتل ها و رستوران ها توسط ربات ها اداره میشود و مردم هم از این کار لذت میبرند این ربات ها در رستوران کار پذیرایی را انجام میدهند مهمانها را به سر میزشان راهنمایی میکنند البته این رباتها از قبل طراحی شده اند تا در یک مسیر مشخص حرکت کنند بعضی از آنها به عنوان کارگر یا خدمتکار سالن کار میکنند و غذای مشتری ها را برای آنها به سر میز میبرند.

ربات پیشخدمت سیستم اصلیش جوری طراحی شده است که فقط برای پیشخدمت بودن باشد و کارهایی که به او دستور داده میشود را انجام میدهد و این کارها از قبل درون او برنامه ریزی شده است وامکان نافرمانی ندارد زیرا مثل انسان قدرت اختیار یا تصمیم گیری ندارد.

یک ربات میتواند کارهایی را که انسانها انجام میدهند ارزانتر انجام دهد وحتی کارها را دقیقتر از انسان انجام دهد در مقابل مردم از اینکه رباتها تعداد شغلها را کاهش میدهند نگرانند چون باعث میشود افراد زیادی شغل خود را از دست بدهند.

نتیجه گیری:

رباتها در دنیای امروز ما یک ابزار بسیار مهم هستند که دارند به آرامی در زندگی ما جا باز کنند و چه بسا ممکن است روزی برسد که حتی آنها اداره خیلی از کارها را در دست بگیرند وحتی بین انسانها فاصله بیاندازند.

" این انشاء بصورت اختصاصی توسط نویسندگان درسی فا نوشته شده است و هرگونه کُپی برداری از آن در سایت های دیگر ممنوع بوده و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت "