انشا طنز و غیر طنز تلفن همراه مهارت نوشتاری پایه نهم صفحه 55

تلفن همراه (طنز) :
تلفن همراه که نام دیگرش موبایل است وسیله ای برای برقراری ارتباط با دیگران میباشد یک دوست همراه و یک دوست رازدار برای ماست، دوستی که میتوانی همه وقتت را با او بگذرانی دوستی که حتی اگر بشنکنیش بازم تورا لو نمیدهد و به عنوان رازدار ترین دوستت میباشد، دوستانت تورا به یک دورهمی دعوت کرده اند در میان جمع آنقدر کله کچلت داخل گوشی است که وقتی به خود می آیی میبینی همه رفته اند و این تویی با موبایلت که تنها مانده ای این گوشی همراه که نام خودرا یدک میکشد قابلیت پخش بازی و فیلم و آهنگ را نیز دارد.

نتیجه گیری:
استفاده زیاد از موبایل باعث خیلی از جداییها بین دوستان میشود

 

تلفن همراه (غیرطنز) :

تلفن همراه یک وسیله شخصی است برای برقراری ارتباط با دیگران و این قابلیت را دارد به خاطر وزن کمی که دارد آن را با خود حمل کرد و هرجا که دوست داشته باشیم ببریم و برای برقراری ارتباط با دیگران از آن استفاده کنیم و همین باعث شده ارتباط با دیگران بسیار آسان شود، در زندگی روزمره ما بسیاری از کارهایمان به آن گره خورده است میتوانیم از طریق گوشی همراه بسیاری از کارها از قبیل پرداخت قبض، خرید شارژ، رزرو بلیط، و... را با آن انجام دهیم و این باعث راحتی کار ما شده است اما در کنار فوایدی که برای ما دارد مضراتی نیز دارد که یکی از اونا دور شدن از تمام دوستان و حتی اعضای خانواده میباشد.

 

نتیجه گیری:

تلفن همراه با تمام فوایدی که دارد باعث میشود که بعضی وقتها از عزیزانمان فاصله بگیریم در حالی که در کنارشان هستیم و با آنها زندگی میکنیم اما از آنها غافل هستیم و با این کار باعث سرد شدن رابطه ها حتی با خانواده درجه یک خود میشویم.

انشا به زبان عادی و ادبی پایه نهم صفحه 41 نگارش

انشا طنز و غیر طنز تلفن همراه پایه نهم

" این انشاء بصورت اختصاصی توسط نویسندگان درسی فا نوشته شده است و هرگونه کُپی برداری از آن در سایت های دیگر ممنوع بوده و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت "