شرکت نظافتی معتبر

چگونه می توان یک شرکت نظافتی معتبر پیدا کرد ؟

شرکت نظافتی معتبر

 

امروزه استفاده از خدمات شرکت های نظافتی بر کسی پوشیده نیست و برای انجام اموری مانند نظافت منزل ، نظافت راه پله و ... بهترین راه تماس با یک شرکت نظافتی و درخواست نظافتچی است . اما سوالی بسیار مهمی که باید از خود بپرسیم این است که در بین تعداد زیادی از این شرکت ها کدام یک را برای دریافت خدمات باید انتخاب کنیم و یا به طور خلاصه تر اینکه کدام شرکت نظافتی معتبر است؟

ما در این مقاله بر این شدیم که نکاتی بسیار مهم را برای انتخاب یک شرکت نظافتی معتبر بازگو کنیم

  1. تحقیقات لازم را انجام دهید

یکی از مهمترین راه ها برای انتخاب یک شرکت مناسب ، انجام تحقیقات است . شاید با خود بگویید که چرا تحقیقات لازم است و آیا این میزان سخت گیری لازم است ؟ در پاسخ باید بگوییم که بله تحقیقات لازم است تا انتخاب درستی داشته باشید چرا که باید به خاطر داشته باشید که اگر یک انتخاب درست انجام دهید برای هر بار سرویس نظافت می توانید با همان شرکت تماس بگیرید و مشتری ثابت آنها شوید . مسلماً بارها برای انجام امور نظافتی مانند نظافت منزل به کمک این شرکت ها نیاز خواهید داشت .

برای تحقیقات خود ، نظرات مشتریان را در مورد چند شرکت بررسی کنید. به میزان شفافیت در خصوص خدمات شرکت دقت کنید ، که آیا شرکت در مورد خدماتی که ارائه میدهد صادق است ؟ آیا قیمت و تعرفه خدمات مختلف مشخص است ؟ از انتخاب شرکت هایی که دائماً نظرات ضعیفی دریافت کرده اند و یا به سوالات مشتریان پاسخ نمی دهند اجتناب کنید .در صورت امکان به توصیه های دوستان و اقوام در انتخاب درست یک شرکت نظافتی دقت کنید و اگر فردی دیگر از خدمات یک شرکت استفاده کرده و رضایت داشته باشد می تواند به شما در تصمیم گیری درست کمک کند .

  1. داشتن مجوز و قابلیت پیگیری

یکی دیگر از ملاک های انتخاب یک شرکت نظافتی معتبر و مناسب داشتن مجوز فعالیت و کسب و کار و همچنین قابلیت پیگیری است . اینکه در صورت بروز مشکل بتوانید با آن شرکت تماس گرفته و مشکل را رفع کنید . داشتن آدرس محل شرکت ، مجوز فعالیت ، داشتن راههای ارتباطی مختلف و چندین خط تلفن از جمله راههای پیگری است

  1. تماس و انجام مصاحبه با شرکت انتخابی

از آنجا که به شخص دیگری اجازه می دهید  جهت نظافت منزل وارد خانه شما شود ، این حق را دارید که تا آنجا که می توانید در مورد آن فرد - یا در مورد شرکت - اطلاعات کسب کنید. مصاحبه با سرپرست شرکت یک راه عالی برای تعیین این است که آیا آن شرکت خدمات مورد نظر شما را ارائه می دهد یا خیر.از نحوه ارائه خدمات ، میزان تعرفه ها ، خصوصیات نظافتچی ها و غیره سوال کنید .

 

شرکت نظافتی در تهران

 

  1. ارائه دهنده خدمات نظافتی خود را غربالگری کنید .

انجام سوالاتی که باعث می شود که شما اطلاعات بیشتری از نحوه خدمات شرکت ، پیدا کنید می تواند بسیار مهم باشد .

شرکت چند سال سابقه فعالیت دارد ؟

آیا نظافتچی های شرکت افراد با تجربه ای هستند ؟

آیا نظافتچی ها بیمه هستند ؟

آیا قبل از استخدام نظافتچی ها در شرکت ، از آنها مصاحبه می شود ؟

آیا شرکت از نظافتچی ها گواهی عدم سوء پیشینه دریافت می کند ؟

آیا شرکت نظافتی آموزش های لازم را کارکنان خود ارائه می دهد ؟

از چه محصولاتی برای نظافت استفاده می شود ؟

چه نوع روش تضمین کیفیت وجود دارد؟

اگر بعد از اتمام کار راضی نباشم چه اتفاقی می افتد؟

شرکت چه موادی ارائه می دهد؟ انتظار دارید چه موادی را در اختیار شما قرار دهم؟

در هنگام پرسش این سوالات به پاسخ های مدیریت و یا سرپرست شرکت توجه کنید و به خاطر بسپارید

  1. در مورد هزینه خدمات مختلف بحث کنید

شرکت خدماتی و نظافتی باید قیمتهای مناسب و همچنین گزینه های مناسب صورتحساب را ارائه دهد. شما می خواهید قیمت آنها را مرور کنید تا ببینید آیا خدماتی که به شما ارائه می شود واقعاً ارزش آن چیزی را دارد که برای آن هزینه پرداخت می کنید. شرکتهای نظافتی تشویق می شوند تا خدمات ارائه شده را بررسی کنند تا تعیین کنند که آیا قیمت آنها در یک نقطه مناسب است یا خیر. مسلماً تعرفه خدمات مختلف باید مناسب و معقول باشد و اختلاف زیادی با دیگر شرکت ها نداشته باشد

  1. دریافت توافقات کتبی

همانطور که قبلاً ذکر شد ، شرکتهای نظافتی باید تا آنجا که ممکن است در فرایندهای خود شفاف سازی کنند. برای کمک به افزایش اعتبار ، ارائه دهندگان خدمات نظافت باید تمام جزئیات خدمات خود را در دسترس مشتریان قرار دهند. استفاده از نرم افزار خدمات میدانی تنها یکی از راه های رسیدن به این هدف است.

اخذ توافق نامه کتبی هم برای شرکت و هم برای مشتری مفید است. آنها برای اطمینان از سند بودن و رعایت همه شرایط توافق استفاده می شوند. اگر در هر دو طرف اختلافاتی وجود داشته باشد ، هر دو طرف می توانند به توافق نامه کتبی مراجعه کنند تا ببینند چه مشکلی پیش آمده است.

برای ایجاد یک توافق نامه کتبی که لازم الاجرا از نظر قانونی است ، باید عناصر زیر را در نظر بگیرید:

 

همه طرفها باید در مورد پیشنهادی که یک طرف ارائه می دهد و طرف دیگر آن را قبول می کند موافقت کنند.

چیزی با ارزش باید با چیز دیگری با ارزش مبادله شود ، یعنی کالا ، پول نقد ، خدمات یا تعهد مبادله هر یک از موارد فوق.

البته گاه توافقات به صورت شفاهی انجام می شود ، که شاید ساده تر باشد اما برای یک توافق محکم توافق کتبی لازم است

  1. داشتن فاکتور با امضاء مدیر و یا سرپرست شرکت با مهر شرکت

در هنگام حضور نظاقتچی در منزل برای انجام خدمات لازم است که وی فاکتوری را که به امضاء مدیر یا سرپرست شرکت رسیده و دارای مهر شرکت است را به همراه داشته باشد . به پذیرفتن نظافتچی بدون داشتن فاکتور جداً اجتناب کنید

  1. رعایت کردن پروتکل های بهداشتی توسط شرکت و نظافتچی ها

شرکت نظافتی و همچنین نظافتچی های شرکت باید پروتکل های بهداشتی را به ویژه در دوران کرونا جدی گرفته و از ماسک و دستکش استفاده کنند . همچنین شرکت نظافتی معتبر باید آموزش هایی را درخصوص سلامت جسمی نظافتچی ها به آنها ارائه کند .

 

این رپورتاژ توسط وبسایت تریبون ارسال شده است و درسی فا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده ندارد.