0 تا 100 آشنایی با آگهی ها و قالب لایه باز

امروزه استفاده از بنرها، آگهی‌ها و کارت‌های ویزیت و غیره همگی به روند صعودی تجارت و فعالیت‌ها کمک خواهد کرد. انواع طرح می‌توانند در قالبهای مختلف و جذابی طراحی شوند که مخاطبان بسیار زیادی را به خود جذب کنند. سایت‌ها بسیاری برای طراحی این آگهی‌ها وجود دارند و قالب‌های زیادی دارند اما مدل لایه باز، بیشتر قابل پسند عموم و مدیران و تاجران خواهد بود.

مدل طرح لایه باز چگونه است و چه گرافیکی دارد؟

یکی از بهترین طرح برای آگهی، مدل لایه باز است‌. دلیل پرطرفدار بودن این مدل چیست؟ شما میتوانید در این فایلهای گرافیکی، هر نوع تغییری که دوست دارید و فکر میکنید لازم است وارد نمایید. با این مدل از آگهی، میتوانید هر گونه عکس، افکت و موارد دیگری که برای تغییر و ویرایش لازم است را ایجاد کنید. اگر احساس میکنید یک قسمت اضافه است و یا اشتباه وارد شده، تغییر دهید یا حذف کنید. لایههای باز از فرمت خاصی استفاده میکنند که مربوط به نرم افزار گرافیکی خواهد بود. در ادامه با این فرمت بیشتر آشنا خواهید شد.

فرمت مورد استفاده در لایه باز چه ویژگیهایی دارد؟

فرمتی که بیشتر در طراحی این مدل مورد استفاده قرار میگیرد، فرمت PSD میباشد. اگر با فتوشاپ نقشی را طراحی کردید، میتوانید در آخر به صورت PSD ذخیره نمایید. خوبی این حالت قابل انتقال بودن آن است. شما میتوانید به راحتی آن را با دوستان و یا همکاران خود به اشتراک بگذارید و آنها نیز میتوانند المانها را نیز تغییر بدهند. البته یک مورد قابل ذکر آن است که بدانید حجم ذخیره سازی با این فرمت طرح، حدود دو گیگ میباشد. اگر بیشتر از دو گیگ شود، امکان ذخیره سازی با فرمت PSD وجود نخواهد داشت.

چگونه طرح لایه باز را طراحی و ایجاد کنیم؟

حالا که با ویژگیهای این مدل آشنا شدید، شاید علاقهمند باشید که از آن استفاده کنید. اما مسئله این است که چگونه طرح لایه باز را طراحی کنیم و به چه سایتی مراجعه نماییم؟! شاید نام سایتهای خارجی بسیاری به گوشتان خورده باشد. بعضی از این سایتها رایگان هستند.

اما طرحهای آن به قدری ساده هستند و حرفهای نمی­باشند که امکان استفاده از آنها را برایتان دشوار خواهد کرد. شاید فایلهای حرفهای هم وجود داشته باشد، ولی امکان خرید آن در کشور ما وجود نخواهد داشت. هزینه خرید و باز کردن قفل این فایل‌‌ها گاهی اوقات آنقدر زیاد است که اصلا ارزش خرید و تهیه کردن ندارد.

در این بین سایت معتبر ایران طرح، به کمک شما آمده است، تا بتوانید با چندین مدلهای مختلف طراحی گرافیکی، فایلهای لایه باز بسیار زیادی را برای خود طراحی نمایید. در این سایت تمامی مدلهای جذاب و مناسب برای هر موضوعی را مشاهده خواهید کرد‌. هزینه آماده کردن مدلها مناسب و بسیار اقتصادی است؛ بنابراین شما میتوانید به راحتی بهترین مدل خود را انتخاب کنید.

از مدل لایه باز در چه نوع آگهیهایی میتوانیم استفاده کنیم؟

اگر آگهیهای متفاوتی دارید و میخواهید نمونههای مختلفی طراحی کنید؛ یا اگر در طراحی میخواهید دستتان باز باشد، میتوانید از همین مدل لایه باز استفاده نمایید. در سایت ایران طرح انواع مختلفی از طراحیها را مشاهده خواهید کرد که بسیار گوناگون خواهد بود و مورد پسند تمامی سلیقهها میباشد. موارد مختلف و مدلهای بیشتر به شرح زیر میباشد:

۱. طرح کارت ویزیت

یکی از پراستفادهترین فایل تجاری که به صورت لایه باز باشد، طرح کارت ویزیتها هستند که روزانه سفارشهای بیشماری از آنها ثبت میشود. حالا تصور کنید این کارتها به قدری جذاب و گیرا باشند که مخاطبان بسیاری را جذب نمایند. تنها با یک طراحی زیبا و هنرمندانه، میتوانید کسب و کار خود را گسترش بدهید و از سود بالایی برخوردار شوید.

۲. طرح تراکت

هنوز هم طرح تراکت توانسته تبلیغات مفیدی برای کسب و کارهای محلی باشد. برخی از این نقش­ها به صورت رنگی و برخی سیاه و سفید هستند که متناسب با نوع تجارت طراحی میشوند. در سایت ایران نقش شما لایههای باز بسیار زیادی برای طراحی تراکت میبینید که اکثر انها کاربردی و جذاب خواهند بود.

۳. طرح بنر

اگر برای ایجاد طرح بنر به دنبال یک طراحی با دست باز و امکانات بیشتر گرافیکی هستید، همین مدل بسیار کارآمد خواهد بود. هنوز هم استفاده از بنر برای مناسبتهای مختلف مانند تبریک، تسلیت، خوشآمدگویی و غیره نیز بیشتر خواهد شد. همچنین فروشگاهها و تجارتهای متفاوت بسیاری برای تبلیغات محصول و نام تجاری خود از بنرهای پر مخاطب استفاده میکنند. سایت ایران طرح نیز مدلهای بسیار زیادی برای طراحی آگهی ترحیم و بنرهای متفاوت دارد که استفاده از آنها بسیار آسان و به صرفه خواهد بود.

سخن آخر

تبلیغات در سایتهای اینترنتی و بستر فضای مجازی امروزه بسیار کارآمد و بیشتر شده است. بنرهای متفاوت، ریپوتاژهای آگهی، آگهیهای ترحیم، تراکتها و کارتهای ویزیت و غیره همگی جزو این موارد هستند که طراحی آنها نیازمند تخصص و تجربه است. حتما در سایتهای مختلفی طراحیهای مدلهای متنوع دیده باشید. اما وقتی وارد این سایتها میشوید، بسیار تعرفههای بالایی میبینید و یا کارهای انها بسیار ساده هستند و قابلیت جذب مخاطب نخواهند داشت.

سایت ایرانی ایران طرح با تجارب و تخصص بالا توانسته است بهترین مدلها از جمله لایه باز و حتی گونههای مختلف دیگری را به شما ارائه دهد که نوع تجارت شما را قویتر کند و مخاطبان بسیاری برای شما پدید آورد. یکی دیگر از کاربردها و مزیتهای این سایت، امکان اشتراک گذاری راحت آن خواهد بود. در حین اشتراک گذاری فرد گیرنده میتواند آن را به راحتی تغییر و یا ویرایش بدهد. با ایران طرح، مناسب­ترین نقوش دلخواه خود را با تصویر بکشید!